יום ראשון, 20 ביוני 2010

איך בוחרים צלם לבוק דוגמנות מקצועי.


איך בוחרים צלם לבוק דוגמנות מקצועי.

יש מספר קטן של צלמי אופנה טובים בישראל, שגם מצלמים בוקים.
בוק צריך להיות איכותי מספיק כדי לשרת את המצולם. נערים ונערות המתעניינים בדוגמנות
יכולים לחשוב על שני תחומים אותם אסקור כאן: צילום הפקות אופנה, וצילום בוקים.
הפקות אופנה לרוב נעשות ללא תשלום לאנשי מקצוע – צלם\ת מאפר\ת דוגמנ\ית וסטייליסט\ית . שכל מטרתם של אלו בהפקה הוא העשרת תיק העבודות שלהם, שאותו יראו אח"כ ללקוחות המשלמים כסף.
ולכן בדר"כ סוכנויות דוגמניות לא שולחות בנות להפקות כאלה, אלא אם כן מדובר בצלם מהשורה הראשונה, שיספק צילומים איכותיים ביותר המדברים בעד עצמם, ויכולים מאוד לקדם את הדוגמניות המצולמות.
התחום השני, הוא הבוקים. רוב הצלמים המפרסמים שהם מפיקים בוקים, עושים זאת בצורה חובבנית , ולא איכותית. בוק כזה מלבד שעלה כסף למצולמים, לא ישרת אותם בדרכם הראשונה בתחום הדוגמנות.
והשאלה המתבקשת: איך כן לבחור צלם בוקים איכותי.
ולפני כן, ההמלצה החמה שלי זה קודם כל להתקבל לסוכנות דוגמנות. ולסוכנות גדולה וותיקה, בניגוד לסוכנויות קטנות וקיקיוניות. סוכנות גדולה כבר תשלח אתכם דרכה לצלם שלה, שיעשה עבודה איכותית.
האינדיקציה הטובה ביותר לבחור צלם לבוק באופן מקצועי, היא הוותק והניסיון שלו בתחום האופנה. אתם רוצים לעבוד מול צלם שצילם למספר גדול של סוכנויות, עבד עם מגאזינים מרכזיים. שהיה שותף להפקות אופנה גדולות. שצילם דוגמנים מובילים . מאוד חשוב לקבל המלצה על צלם ממישהו השייך לתעשיית האופנה ומבין בתחום.
חשוב לברר מה אתם מקבלים עבור התשלום ( הנע בין 1800 ל- 2800 ₪). לא להתבייש לשאול על הניסיון המקצועי של הצלם, שנות וותק, את מי הוא צילם, ואם איזה מגאזינים עבד.
עוד המלצה – אנא, במיוחד בנות מתחת לגיל 18, על תגיעו לבד ליום הצילומים, בואנה עם מלווה, מישהו שישמור על האינטרסים שלכם. זה דבקה מאוד מקצועי ומומלץ.
ועוד כמה טיפים :
אם כבר הגעתם ליום צילומים של בוק:
- לדבר עם הצלם מראש, ולהחליט מה להביא ליום הצילום.
- לא להגיע מאופרות, ולא אם לקים.
- שיער ללא חומרים כימים עליו.
- יומיים או שלושה לפני, להסיר שיער פנים, וגוף, לא ערב לפני.
- וכמובן, לא לצאת לבילוי ערב לפני כן, ולא לשתות אלכוהול – זה רע לעור הפנים, ולעיניים.
- בואו נינוחות, לא עייפות, וכמו בטיול השנתי בביה"ס עם הרבה מצב רוח טוב.
המון בהצלחה.
גיא מנדלין.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה